GELİRİNDEN AZ HARCA BLOGCU... BİZDEN SONRAKİLER NE BIRAKACAĞIZ....
22 03 2013

BİZDEN SONRAKİLER NE BIRAKACAĞIZ....

BİZDEN SONRAKİLER NE BIRAKACAĞIZ.... |  görsel 1

GERİDE KALANLARA BİRŞEYLER BIRAKMAK

Çoçuklarımıza Bağımsız Bir Ülke Bırakmalıyız.

Annem dün sabah yine söyledi.

Biz de dinledik.

Özetle paramızı iyi kullanmamızı,

tasarruf etmemizi,

zorunlu harcamalar dışındaki kalemleri tamamen unutmamızı söylüyor.

Anneme niye böyle konuştuğunu sorduğumuzda ise,

geride kalanlara birşeyler bırakmamız gerektiğini söylüyor.

Ev almamızı, bahçe almamızı ya da bankada para biriktirmemizi istiyor.

Bunlar çok makul şeyler.

Burada size anlatmak istediğim konuyla ilgisi var mı?

Var.Hemde çok bağlantılı bir konuyu size açıklamak zorundayım. Evet bu ülke topraklarında tek bir dikili ağacımız veya tek bir odalı evimiz olmayabilir. Ya da bankada kuruşumuz  da yok olabilir.

Kısaca yazayım. Bizler millet olarak çok fakir hatta yoksul olabiliriz. Fakat çocuklarımıza bağımsız bir VATAN bırakmalıyız.

Çünki dedelerimiz çok fakirdi. Fakat Bu topraklar için şehit oldu ya da Gazi oldu. Neticede bize Bu Vatanı, Bu Bayrağı ve burada saymakla bitiremeyeceğimiz binlerce kutsal emaneti bize bıraktılar.

Bize emanet ettiler. Annemin dayısı Daha evlenmemiş kızlarımızı düşmanın ininden kurtarmış. Sonra onlara bu topraklara ayak basmalarının bedelini de ödetmiştir. Hatta bu kahramanlığı tek başına yapacak kadar cesaret örneği göstermiştir.

Böyle örnekleri, bu yazıları okuyan herkes söyleyecektir.

Onlar bize bu Ülkeyi bıraktılar. Biz de çocuklarımıza aynen bırakacağız. Zenginliği verecek olan, Allahu Tealadır. Namerde muhtaç olmadan yaşadık bu yaşımıza kadar. Onlar da yaşayacaklardır elbette. İşin o tarsfını hiç düşünmüyorum.

Bir deprem olduğunda, herkes perişan oldu, değil mi? Şimdi de bir siyasi deprem oluyor. İstiklal savaşında dedelerimizin bize bıraktığı bu topraklar ayağımızın altından kayıyor. Yunan adaları satılık, diyorlar. Bütün Türkiye insanı o adaları alsa, elimizde tapumuz da olsa, bizim mi olur? Olmaz. Çünki oralarda dalgalanan bayrak, bizim değil. Yeni bir ANAYASA yapılacakmış. Bu ANAYASA darbe anayasası olmasın diye çırpınıyorlar. Herşey güzel de: Oradaki maddelerden biri değişecek gibi geliyor bana.. Türkiye Türklerindir, sözü yeni ANAYASA da olmayacak gibi… Bu korkulu düşüncelerimize Başbakanımız bir nebze ışık tutuyor. Hatta Cumhurbaşkanımız ÜNİTER YAPI değişemez diye beyanatta bulundu. Fakat otuzyıldan fazla bir süredir, dağlardaki teröristler, neyi savunuyorlardı. Biz Türk Milleti olarak neyin müdafaasını yapıyorduk. Çözüm süreci diyorlar. Çözülecek olan kördüğüm ne? Yakın zamanda bir ev aldım. Aynı evi ya da karşımdaki başka bir evi almak için ülkemizde yaşayan başkaları için engel mi var. Yok. Az önceki cümlede başkaları dedim. Başka kelime bulamadım anlatabilmek için. Okuduğum okullarda, çalıştığım işyerlerinde, bindiğim gemi, tren ve otobüslerde hep beraberiz. Herkes hiçbir ayırım gözetilmeden, kanunlar önünde eşittir. Ayırımcılık yapan, suç işlemiş olur. Tekrar başa dönüyorum. Annem çocuklarımıza birşeyler bırakmamızı istiyor. Herhalde annemin bu bayrak ve bu vatan için endişesi yok. Bizim de yok. Fakat İmralı görüşmeleri, kandil mektupları, Serbest bırakılacak kamu görevlisi tutsaklar, bunlar ve benzeri söylemler midemizi bulandırıyor. (BDP milletvekilleri ile İHD ve Mazlum-Der temsilcilerine, Kuzey Irak'ın Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklığındaki Amediye İlçesi yakınlarındaki Zap bölgesinde teslim edilecekti. Ancak son anda ilginç bir gelişme yaşandı. Teslim alacak heyet buluşma noktasına 100 metre kala geri döndü. 1 saat sonra kriz aşıldı. Teslim alacak heyet ile PKK'lılar bir araya geldi, durum değerlendirmesi yapıldı. Saat 11.00'de kamu görevlileri heyete teslim edildi. Kamu görevlilerinin Zaho'da aileleri ile görüştükten sonra Habur'dan ülkeye giriş yapacağı bildirildi.) Yukarıdaki haber 13 Mart 2013 tarihli bir medya yayını.. Tamamen gerçek. Öyleyse soruyorum. Bu çözüm süreci sonunda, bayrağımız mevcut sınırlarımız içinde dalgalanacak mı? İnsanlarımız hiçbir ayırım gözetilmeden ve mağduriyet yaşamadan istediklerini fakat kanunlar çerçevesinde yapabilecekler mi?

Sakın bu sefer tersi olmasın.

Büyük Türk Milleti sözü rafa kaldırılmasın.

Türkiye Türklerindir dersek suç işledin demesinler.

Çok korkuyorum.

Ne diyeceğimi,

nasıl davrana cağımı bilemiyorum.

Bazı geceler sabahlara kadar uyumadığım oluyor. Daha açıkça söyleyeyim.

Almanyadakiler,

Alman olduklarından,

İngilteredekiler

İngiliz olduklarından nasıl gururla bahsediyorlarsa;

biz de TÜRK olduğumuza kıvanamacak mıyız?

Bizim Devletimizin ismi TÜRKİYE, Bayrağımız TÜRK BAYRAĞI, Konuştuğumuz dil TÜRKÇE…

.İşte çocuklarımıza bırakacak mirasımız bu olmalıdır. Ev, araba, para hiiç önemli değil…

0
0
0
Yorum Yaz